در میان انواع روش ها و تکنولوژی های امروزی برای شارژ وسایل همراه همچون پاور بانک‌ها، پنل های خورشیدی همراه و غیره شاید عجیب‌ترین روش ارائه شده استفاده از گلدان برای بهره مندی از انرژی الکتریکی باشد.

بیو (Bioo) یک گلدان است که انرژی فتوسنتز را به منظور شارژ وسایل برقی نظیر تبلت یا موبایل مهار می‌کند. این اختراع هم اکنون در بازار وجود داشته و قابل خریدن است. با بیو می‌توان دو تا سه بار در روز به میزان $0.5A$و $3.5V$ و از طریق یک پورت USB که به شکل یک قطعه سنگ کوچک در گلدان قرار گرفته، شارژ خود را انجام داد. در این گلدان از مواد ارگانیکی استفاده شده که با آب و یک ماده ارگانیک ناشی از عملیات فتوسنتز گیاه، واکنش می‌دهد. این فرایند واکنشی را ایجاد می‌نماید که انرژی لازم به منظور شارژ وسایل را فراهم می‌کند.

این وسیله با لایه‌ای از باکتری که پس از مصرف آب و مواد ارگانیک آزاد شده از ریشه گیاهان در طول فرایند فوتوسنتز الکترون آزاد می‌کنند مجهز شده‌است. فراموش نکنیم که این اختراع تنها یک نقطه‌ی آغاز است. تصور کنید که روزی انرژی تمام جنگل‌ها را از این طریق مهار کنیم. نه تنها می‌توان تمام شهرها را با انرژی 100 درصد تأمین کرد بلکه چاره‌ای است به منظور حفظ گیاهان و درختان.

برای اطلاعات بیشتر به مرجع1 و مرجع 2 مراجعه نمایید.